BylinKE

Herbár
Mapa
Zdravie
Recepty
Fórum
Obchod

Jedlé kvety z doby ľadovej

čas prípravy: cca 2 ′

Rozjasnite svoje nápoje kockami ľadu z jedlých kvetov.

Zdá sa vám, že kvety sú moc pekné alebo nevhodné na jedenie?
Jedlé kvety môžete v kľude jesť! Ponúkame vám jednu z možností ako využiť jedlé kvety cez toto horúce leto.
Ľadové kvetinové kocky sú ideálne pre letné stretnutia, svadby, párty, alebo len tak, keď sa chcete potešiť pohľadom na dokonalý nápoj.

Začnite s jedlými kvetmi. Existuje množstvo jedlých kvetov, ale uistite sa, že kvety ktoré ste si vybrali sú určite jedlé.
Môžete sa inšpirovať výberom z nášho herbáru a podľa bylinkovej mapy ich poľahky nájsť. K dispozícii sú napríklad aj v bylinnej sekcii vo veľkoobchodoch (Metro), alebo si ich môžete objednať z online obchodov. Na konci článku uvádzame miesta a kontakty.Príprava:

  • Použite väčšie formy na kocky ľadu, pretože kocky sa pomalšie roztopia v nápojoch.
  • Vhodné sú silikónové misky na kocky ľadu, lebo umožňujú uvoľniť kocky bez toho, aby ich porušili.
  • Aby ste dosiahli priehladnejšie kocky, použite destilovanú vodu.
  • Privedte vodu do varu a varte 2-3 minúty, potom nechajte pred zmrazením úplne vychladnúť, aby sa zabránilo nedokonalostiam.
  • Kvety umiestnite lícom nadol do zásobníka. Naplňte kocky asi do jedenej štvrtiny, tak že kvety sú len pokryté vodou.
  • Zamrazíte do pevného stavu a následne pridajte ďalšie kvety a dolejte vodu, až kým nie je zásobník úplne plný.
  • Vráťte sa do mrazničky a zmrazte, až kým ľad nestuhne úplne. Vrstvenie kvetov môžete ľubovolne navyšovať.
  • Majte na pamäti, že kvety budú mať mierne kvetinovú chuť, takže pri kombinácií s nápojmi sa môžete kreatívne vyhrať pri tvorbe dokonalej chuti.

Aj keď je výroba kociek mierne časovo náročná, je to super zábava a krásny spôsob, ako prekvapiť každého komu sa taký nápoj dostane do ruky!

Ak nemáte čas na výrobu kociek ľadu, ďalší skvelý spôsob ako začleniť jedlé kvety do letných nápojov, je jednoducho ich použiť len ako efektívnu ozdobu k nápojom.

Miesta kde možete kúpiť jedlé kvety:

- PD Flóra Trenčianska Teplá - Kontakt: 0905 591 401
- zeleninari.sk.
- metro.sk

Informácie na portáli bylinke.sk sú publikované v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť a spravidla tak, ako ich publikovali jednotliví autori. Vydavateľ nemôže zaručiť absolútnu úplnosť, aktuálnosť, správnosť či pravdivosť publikovaných informácií, hoci vždy bude prihliadať k vysokej obsahovej kvalite. Použitie informácií z portálu bylinke.sk je na vlastnú zodpovednosť. Vydavateľ nezodpovedá za akúkoľvek škodu alebo inú ujmu, ktorá by užívateľovi uvedených stránok mohla vzniknúť v dôsledku použitia publikovaných informácií. Vydavateľ ďalej nezodpovedá za obsah internetových stránok tretích strán, na ktoré vedú zo servera bylinke.sk odkazy.