BylinKE

Herbár
Mapa
Zdravie
Recepty
Fórum
Obchod

Pasta Ternetta s pestom z Medvedieho cesnaku

čas prípravy: 30 min′

Pesto z medvedieho cesnaku


Pesto je talianska omáčka, ktorá pochádza z časti krajiny nazývanej Janov a vyrába sa prevažne z listov bazalky.
Kedže u nás bazalka vo volnej prírode nerastie, našli sme si skoro rovnocennú náhradu a to medvedí cesnak.
Najčastejšie sa kombinuje s cestovinami tortellini, ale pesto je predsa len univerzálnou omáčkou, ktorú môžete kombinovať prakticky s čímkoľvek, najmä čo sa talianskej kuchyne týka. Potrite si ním napríklad toast, hrianku alebo bruschettu. Môžme ho pridávať do šalátov alebo potierať s ním ryby pred pečením. Ja som na tento recept použila kvalitné talianske cestoviny, pretože pesto sa dobre chytá na drsnú textúru týchto cestovín. Druhá možnosť je že si cestoviny pripravíte sami.


Recept na pesto

 • 3 viazaničky medvedieho cesnaku
 • 340 ml olivového oleja
 • 3 PL parmezánu
 • 3 vlažské oriešky
 • 2 PL citrónovej šťavy
 • soľ, najlepšie morská,
 • čierne korenie z mlynčeka

  V mažiari prelisujte cesnak so soľou, pridajte oriešky a potom medvedí cesnak.
  Vypracujte na jemnú pastu. Parmezán a olivový olej vypracujte v inéj nádobe a všetko spolu zmiešajte. Ak nemáte doma mažiar alebo sa vám nechce :) možete použiť ručný mixér.
  Takto pripravené pesto podávame zamiešané s cestovinami a na vrch pridáme parmezánové hoblinky.

 

Informácie na portáli bylinke.sk sú publikované v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť a spravidla tak, ako ich publikovali jednotliví autori. Vydavateľ nemôže zaručiť absolútnu úplnosť, aktuálnosť, správnosť či pravdivosť publikovaných informácií, hoci vždy bude prihliadať k vysokej obsahovej kvalite. Použitie informácií z portálu bylinke.sk je na vlastnú zodpovednosť. Vydavateľ nezodpovedá za akúkoľvek škodu alebo inú ujmu, ktorá by užívateľovi uvedených stránok mohla vzniknúť v dôsledku použitia publikovaných informácií. Vydavateľ ďalej nezodpovedá za obsah internetových stránok tretích strán, na ktoré vedú zo servera bylinke.sk odkazy.