BylinKE

Herbár
Mapa
Zdravie
Recepty
Fórum
Obchod
Áron škvrnitý
Vyskytuje sa v mesiacoch:
JAN
FEB
MAR
APR
MÁJ
JÚN
JÚL
AUG
SEP
OKT
NOV
DEC

Áron škvrnitý

Arum maculatum

Výskyt rastliny

Na horských lúkach a pasienkoch.

Použitie rastliny

Bola používaná proti tráviacim ťažkostiam, reume, chorobám z nachladnutia, chrápaniu, bronchitíde. Teraz sa používa v homeopatii.

Popis rastliny

Bylina dosahuje 15 až 50 cm a má listy dlhé 20 cm so zelenohnedo škvrnitou čepeľou. Okvetie tvorí pascu na hmyz, lákaný vôňou, pomocou olejom pokrytým povrchom kĺže hmyz dole, kde sú samičie kvety a nektárový roztok. Plody sú červené bobule.

Pestovanie rastliny

Rastie na vlhkých, vápnitých, humóznych pôdach niekde na slnečnom stanovišti. Vyžaduje dostatočnú zálievku. Po vykopaní sa podzemky opracujú a sušia sa zavesené na vetranom mieste.

 

 

 

Informácie na portáli bylinke.sk sú publikované v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť a spravidla tak, ako ich publikovali jednotliví autori. Vydavateľ nemôže zaručiť absolútnu úplnosť, aktuálnosť, správnosť či pravdivosť publikovaných informácií, hoci vždy bude prihliadať k vysokej obsahovej kvalite. Použitie informácií z portálu bylinke.sk je na vlastnú zodpovednosť. Vydavateľ nezodpovedá za akúkoľvek škodu alebo inú ujmu, ktorá by užívateľovi uvedených stránok mohla vzniknúť v dôsledku použitia publikovaných informácií. Vydavateľ ďalej nezodpovedá za obsah internetových stránok tretích strán, na ktoré vedú zo servera bylinke.sk odkazy.