BylinKE

Herbár
Mapa
Zdravie
Recepty
Fórum
Obchod

Polievka z Potočnice

čas prípravy: 30 min′

30 g maslo
1 ks cibuľa
1 L zeleninový vývar
1 ks bobkový list
soľ
mleté čierne korenie
smotana
125 g potočnica
2 ks zemiaky

  1. Vo veľkom hrnci roztopíme maslo, pridáme najemno nasekanú cibuľu a na miernom ohni ju za stáleho miešania pomaly speníme, až kým nezmäkne.
  2. Zemiaky očistíme a pokrájame na väčšie kúsky. Z potočnice odstránime tvrdé stonky. K cibuli pridáme zemiaky a žeruchu. Miešame ďalších 5 minút.
  3. Prilejeme vývar a mlieko, pridáme bobkový list a podľa chuti posolíme a okoreníme.
  4. Polievku necháme zovrieť, zakryjeme a na veľmi miernom ohni varíme asi 15 minút, kým zemiaky nezmäknú.
  5. Z polievky odstránime bobkový list, zmixujeme, prelejeme naspäť do hrnca, ohrejeme, a podľa chuti okoreníme. Podávame ju ihneď, ozdobenú smotanou.

Pridávame video od Gordona Ramsayho ako pripraviť túto polievku podľa šéfkuchára

 

Informácie na portáli bylinke.sk sú publikované v dobrej viere v ich pravdivosť a aktuálnosť a spravidla tak, ako ich publikovali jednotliví autori. Vydavateľ nemôže zaručiť absolútnu úplnosť, aktuálnosť, správnosť či pravdivosť publikovaných informácií, hoci vždy bude prihliadať k vysokej obsahovej kvalite. Použitie informácií z portálu bylinke.sk je na vlastnú zodpovednosť. Vydavateľ nezodpovedá za akúkoľvek škodu alebo inú ujmu, ktorá by užívateľovi uvedených stránok mohla vzniknúť v dôsledku použitia publikovaných informácií. Vydavateľ ďalej nezodpovedá za obsah internetových stránok tretích strán, na ktoré vedú zo servera bylinke.sk odkazy.